Теми

Нерівність і соціальна боротьба

Нашими основними заданнями є аналіз і критика капіталістичного суспільства й економіки та пошуки альтернатив. Несправедлива соціальна політика або її відсутність призводить до великої різниці у доходах населеня, до відмежування, нерівності і поглиблення прірви в суспільстві. Положення пакту ООН про економічні, соціальні й культурні права, а саме рівноправність чоловіків та жінок, право на достойну заробітну платню, на соціальний захист і соціальне страхування, на безпечні умови праці, на житло і достатнє харчування, на освіту, на участь у культурному житті та ін. для багатьох людей досі є великим сподіванням і досі недосягнутою метою, за яку ми маємо боротися щодня. Впровадження соціо-економічних трансформацій, зокрема альтернативної економіки та системи власності, аналіз демократії та демократичне оновлення економіки, соціальної держави й інформаційного простору є тими викликами і завданнями, які миставимо перед собою.

Історія

Ми прагнемо диференційованого підходу до історії в часи, коли дискурс визначається пост-фактум, а меншість маніпулює минулим, щоб утримати владу над більшістю, зокрема, коли через декомунізаційні закони стає тотальним заперечення позитивних аспектів соцалістичного періоду. Важливими темами  для нас є Друга Світова війна, єврейсько-українська історія, історія малих народів та груп, періоди сталінізму та соціалізму.

Рівноправ’я і самовизначення

Ми прагнемо покласти край пригнобленню жінок і спільно діяти у боротьбі за їхнє визнання, солідаризуватися й рішуче виступати проти гомофобії, підтримувати право жінок на самовизначення і боротися з обмеженням цього права. Феміністичні вимоги є невід'ємною частиною емансипативної лівої політики. Сфери, у яких працює RLS і де мають бути враховані засади фемінізму, сягають від народження та піклування про дітей, сім'ї, побутового насильства, ЛГБТКІ+ через трудову діяльність, кліматичне законодавство, міграцію та розподіл земельних ресурсів аж до міжнародної політики. Наша робота звернена до широких кіл соціальних дієвців/дієвиць, від жінок-жертв насильства, ЛГБТКІ+, активіст/ок, до соціальних установ і профспілок та науковців/иць, експерт/ок, до політик/инь, політичних партій та інтернаціональних інституцій на кшталт ООН.

Контакти

  Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 99, кв. 1

+380 44 289-14-35

ukraine@rosalux.org

  rosalux.ukraine

©2023 Rosa Luxemburg Stiftung в Україні. Всі права захищено.

Search