Конфронтації та насильство ультраправих в Україні 15.10.2018-15.05.2019

 Майже рік тому, після вбивства ультраправою групою «Твереза зла молодь» рома Давида Попа, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що правоохоронні органи приділяють «багато уваги неонацистським організаціям. У суспільстві має бути атмосфера, коли бути прихильником таких рухів – нецікаво, не круто та невигідно». Тоді він пропонував заборонити неонацистам в’їжджати у ЄС. Однак такі категоричні заяви залишилися лише заявами, а в березні 2019 р. стало відомо, що у рамках судового процесу щодо вбивства обвинувачення вже не наполягає на статті, пов’язаній з расовою дискримінацією.

Вбивство Давида Попа є далеко не єдиним випадком, коли ультраправі угрупування використовують насильство на вулицях України. Увага до цього випадку, безперечно, пов’язана з трагічними наслідками, але і вона поступово розсіюється. Та насильство та конфронтаційні дії з боку ультраправих не зникають. Представники ультраправих організацій проходять підозрюваними мінімум у ще одному випадку вбивства – Катерини Гандзюк. Окрім цього, є багато випадків, коли обійшлося без жертв. Як і без покараних винних.
Починаючи з 15 жовтня 2018 р. ГО «Інститут Республіка» за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung в Україні у рамках проекту «Територія насильства» збирає та систематизує дані про вуличне насильство та конфронтацію з боку ультраправих груп, партій, організацій та громадян. Дані збираються на основі моніторингу повідомлень національних, макрорегіональних, активістських сайтів та соціальних медіа. Ці дані дозволяють оцінити масштаби проблеми, вказати на найбільш активних ультраправих акторів та зрозуміти, хто найчастіше є жертвою їхньої вуличної активності.

Повний текст звіту читайте тут

11111

Контакти

  Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 99, кв. 1

+380 44 289-14-35

ukraine@rosalux.org

  rosalux.ukraine

©2020 Rosa Luxemburg Stiftung в Україні. Всі права захищено.

Search