Неприбуткова громадська організація Rosa Luxemburg Stiftung (RLS) займається політичною просвітою, фінансується з державних коштів, близька до партії DIE LINKE (Ліва) Федеративної республіки Німеччини та веде активну міжнародну діяльність. RLS підтримує традиції світового робітничого та жіночого рухів, антифашизму та руху за мир. RLS виступає за ідеї демократичного соціалізму. З моменту заснування у 1990 році RLS здійснюює критичний аналіз соціальних і політичних процесів в усьому світі. Разом зі своїми партнерськими організаціями RLS проводить заходи з політичної просвіти й пропонує до обговорення результати наукового аналізу, підтримуючи у такий спосіб розвиток політичних, економічних і соціо-екологічних альтернатив неоліберальному капіталізму.

Місцевий офіс RLS в Україні

Місцевий офіс RLS в Україні був відкритий 2016 року в Києві, його керівництво здійснюється Центром міжнародного діалогу та співпраці (ZID) RLS з Берліна. Із коштів Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (АА) офіс підтримує неприбуткові громадські організації в Україні. RLS в Україні працює на трьох тематичних рівнях: 1. Підтримує робітничі, жіночі, ромські, ЛГБТК+ -групи, які борються за соціальні права й самоорганізацію та створюють мережі контактів усередині відповідних спільнот. 2. Підтримує розробку альтернативних політичних моделей, базованих на засадах соціальної справедливості й демократизації та спрямованих проти панівної неоліберальної гегемонії. 3. Підтримує розвиток диференційованого та критичного історичного дискурсу в регіоні.

DIE LINKE

Партію DIE LINKE було засновано 2007 року як наступницю представленої переважно на сході Німеччини Партії демократичного соціалізму (PDS) та західнонімецької партії Виборча альтернатива і соціальна справедливість (WASG). На останніх федеральних виборах у Німеччині, які відбулись у 2017 році, ліві отримали підтримку в 9,2 % голосів виборців. DIE LINKE - п’ята за величиною парламентська група в Бундестазі. Вона нараховує 69 депутатів (37 жінок та 32 чоловіки). Голови парламентської групи - Аміра Мохамед Алі та Дітмар Барч. У лютому новими головами партії були обрані Сюзанна Хенніг-Велсоу та Джанін Вісслер. DIE LINKE має п’ять депутатів у Європейському парламенті. Нещодавно назву лівої депутатської групи в Європарламенті змінили на “The Left in the European Parliament”(“Ліві у Європарламенті”).

Більше інформації про RLS

Сайт головного офісу RLS, Берлін

Брошура про RLS англійською

Місія Центру міжнародного діалогу та співпраці RLS німецькою мовою 

Statement of the Centre for International Dialogue and Cooperation, RLS, english

Cтипендійні та докторантські програми RLS 

Контакти

  Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 99, кв. 1

+380 44 289-14-35

ukraine@rosalux.org

  rosalux.ukraine

©2022 Rosa Luxemburg Stiftung в Україні. Всі права захищено.

Search